Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

obroty silnika przy włączonej klimatyzacji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • obroty silnika przy włączonej klimatyzacji

    Panowie, czy ktos z kabelkiem mial by czas w niedziele jakos kolo 16-17 na chwile zabawy? Dokładniej chodzi mi o zakodowanie LEDow w oswietleniu tablicy rejestracyjnej Opis na forum jest, podrzucic linka moge.
    Wiem ze termin słaby, ale w sobote kuzyn bierze slub w poludnie, wiec przed sie nie wyrobie, bo robie za kierowce.. A wczesniej boje sie umawiac dzien po - wiadomo jak to bywa na weselach :roll:

  • #2
    obroty silnika przy włączonej klimatyzacji

    Jak w temacie. Ponieważ u mnie na obrotomierzu przez pierwsze 4-5 km. wskazania są 1000obr/min. później obroty schodzą na mniej więcej 750 obr. Climatronik ustawiony na auto 22 st. na dworze około 29-30 st. Pytanie czy to normalne, ponieważ poprzedni samochód miałem bez obrotomierza trudno jest mi się odnieść do tego czy tak musi być.

    Komentarz


    • #3
      radzio69, radzio69, normalne. klima obciaza silnik, ktory podnosi obroty. przez pierwsze km póki silnik nie osiągnie temperatury odpowiedniej dochodzi ssanie
      OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

      Auto Detailing: Dream Car Studio
      (znajdź również na fb)

      Komentarz


      • #4
        Wszystko jest normalnie, jak temperatura na zewnątrz spanie to od razu będzie 750 obrotów. Przy wysokich temperaturach około +30 i bardzo niskich około -20 stopni silnik utrzymuje 1000 obrotów niezależnie od jego nagrzania. Tak samo będziesz miał jak będzie słaby akumulator. Tak już jest.
        Sądzę, że przy upałach jest to związane z koniecznością zapewnienia lepszego chłodzenia przez klimatyzacje (większe obroty silnika większa wydajność sprężarki).

        [ Dodano: Sob 24 Maj, 14 15:04 ]
        Zamieszczone przez witachu
        normalne. klima obciaza silnik, ktory podnosi obroty.
        Widzisz kolego nie zawsze klima przy np 25 stopniach na zewnątrz nie podnosi obrotów (bynajmniej nie o 250 obrotów) dzieje się to dopiero przy około 30 stopni. I tak jak pisałem powyżej przy mrozach jest to samo.
        Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

        Komentarz


        • #5
          Dziękuję za odpowiedź, uspokoiliście mnie.

          Komentarz


          • #6
            To bardzo ciekawe co piszecie, że obroty są wyższe jak na zewnątrz jest 30 i więcej stopni. Pomijając rozruch gdzie jest dogrzewany katalizator przez 1-2 minuty i obroty są wyższe, później ZAWSZE w temperaturze dodatniej obroty są stałe czyli +- 700. Nie ma znaczenia czy na dworze jest 20 czy 40 stopni. Włączenie klimy delikatnie podbija obroty o jakieś 100. Czyli nie rozumiem jak w temp dodatnich macie 1 tyś obrotów. Chyba, że macie inaczej zaprojektowane zachowanie się silnika ( tego nie wiem ). U mnie zawsze jest tak jak opisałem powyżej. Upały nie maja absolutnie nic do rzeczy.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Ceed1
              Chyba, że macie inaczej zaprojektowane zachowanie się silnika

              No przecież to są dwa różne silniki zmiany obrotów występują przy bardzo dużych mrozach lub upałach a także podczas ruszania bez gazu są podnoszone do ~ 1200 rpm. Było już kilka wątków na ten temat.
              Pozdr. Przemek

              Komentarz


              • #8
                To bądź tak miły i pokaż gdzie chłopaki opisują sytuację, że podczas dużych upałów mają podniesione obroty. I nie mówię tu o 100 obrotach od klimy tylko o obrotach związanych z wysoka temperaturą.

                Komentarz


                • #9
                  No proszę bardzo, mój post w tym wątku z Sob 24 Maj, 14 15:01
                  Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                  Komentarz


                  • #10
                    A Ty to sprawdziłeś naocznie z tą wysoką temperaturą? Tylko od Ciebie jest taka informacja. Nie natknąłem się na forum nigdzie o tym.

                    Komentarz


                    • #11
                      Ja przy ostatnich upałach (32 stp w cieniu, a auto cały dzień na słońcu) nie zauważyłem zwiększonych obrotów. Normalnie +- 100 przy AC on/off.

                      Komentarz


                      • #12
                        No i to według mnie jest norma. Te zwiększone obroty przy upałach to coś nie tak.

                        Komentarz


                        • #13
                          Koledzy (Tinky, Ceed1) w dwóch OIII jest tak jak pisałem. Sprawdziłem to "namacalnie". Ale z tego co wiedzę to koledzy chyba nie mają OIII ? więc dlaczego twierdzicie, że jest źle (no chyba że 2 samochody są popsute tak samo co teoretycznie jest możliwe

                          Tak to jest i tak ma być nawet kolega Przem78 to w tym wątku potwierdza ale koledzy chyba chcą "walczyć" z faktami.

                          Np. Przy słabym akumulatorze komputer też podnosi wolne obroty silnika (i informacja o tym jest w instrukcji obsługi.).
                          Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                          Komentarz


                          • #14
                            Jeżdżę O3 i piszę jak jest w mojej O3. Gdybym nie jeździł, to bym nie teoretyzował

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez lukaszc2
                              w dwóch OIII jest tak jak pisałem
                              no to ja dorzucam swoją jako przypadek nr 3, dla odmiany silnik wysokoprezny, 2.0, OIII

                              jest dokladnie jak opisane , kilka ostatnich dni, tych upalnych, doslownie pare sekund po odpaleniu "prawidłowe" obroty, za chwile samoczynnie podskakuja do 1000,

                              objawy pokrywaja sie z procesem wypalenia filtra, ktory nam na siłe wsadzono w kopciuchy, co mnie troszke zmyliło na poczatku ,

                              pierwszy dzien 1000, myśle wypala , ale jakoś tak długo , podobnie jak Enriquez powiedzmy ze nie pozwalam by wypalanie mną rządziło, zgasilem silnik , na następny dzien od rana znów 1000, myśle powtarza przerwane wypalanie z wczoraj, nie , 3 dzień 1000, czwarty 1000, niemożliwe więc by tyle razy rozpoczynał procedure wypalania - uprzedzajac ewentualne pytania - tak , w miedzyczasie duzo jezdzilem

                              czyli coś tam musi być na rzeczy z tym podwyższeniem obrotów , na razie przestałem się stresowac, zobaczymy jak opadną temperatury czy sytuacja bedzie miała nadal miejsce ,
                              ..... >>> JEŻELI ZA PIERWSZYM RAZEM CI SIĘ NIE POWIEDZIE, TO SKOKI SPADOCHRONOWE NIE SĄ DLA CIEBIE <<<<< ....

                              Komentarz


                              • #16
                                u mnie wlaczenie klimy podnosi obroty o 50-100 przez okolo sekundy, reszte czasu wskazówka lezy tam gdzie ma lezec czyli +-800obrt oprocz pierwszego odpalania auta z rana mam jakies 1100-1200obr przez jakas minute ale to z wiadomego powodu

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X